טיפולי ספא

 טיפולי ספא

 

דמיינו את עצמכם,שוכבים על הבטן,החדר בניחוח מדהים,התאורה בדיוק במינון הנכון,אתם מכוסים במגבת חמימה,וישנו מישהו שמטפל בכם במקצועיות רבה,ולכם רק נשאר לקחת נשימה עמוקה ולהירגע,זה לא חלום,זה כנראה טיפול בספא.

טיפולי ספא הם הדרך הטובה ביותר לקחת הפסקה מחיי היום יום,ולהקדיש זמן להתייחד עם הגוף שלנו. לא מעט אנשים רואים בטיפולי ספא כמותרות,כמו לקנות תכשיטים או כמו לטוס לחו"ל,אבל מה שהם לא מבינים שטיפולי ספא הם חשובים לגוף הן מבחינה מנטאלית והן מבחינה פיזית. מהבחינה הפיזית,אנחנו משחררים את השרירים,שאפילו שאנחנו לא מרגישים,עובדים מאוד קשה במהלך היום,בין אם אנחנו עוסקים בספורט או בעבודת כפיים,ובין אם אנחנו יושבים כל היום מול מחשב.

שרירים יכולים להיתפס ממגוון רחב של סיבות,ולרוב כשתגיעו לטיפול בספא,ותהיו מאוד תפוסים,הדבר הראשון שהמטפל ישאל זה אם אתם לחוצים מאוד ביום יום. מהבחינה המנטאלית אין יותר מדי מה לפרט,אנחנו שוכבים,ומישהו גורם לנו לתחושה נעימה בשרירים,שם לנו מוסיקה מרגיעה,וריח קטורת מפעפע לו באוויר. רוב טיפולי הספא זוגי בצפון , אם לא כולם,התחילו בכלל כחלק מתורות הרפואה השונות שהתפתחו במהלך השנים,הרי לא סתם קוראים לטיפולים אלה "רפואה אלטרנטיבית" ו"רפואה מזרחית".

ישנם סוגים שונים של טיפולי ספא,והנפוץ שבהם הוא העיסוי. העיסויים השונים התפתחו באזורים שונים בעולם,שכל אחד התפתח לצריכים שונים. ישנם את העיסוי התאילנדי,העיסוי השוודי,עיסוי לכפות הרגליים,עיסוי בשמן,שיאצו,עיסוי באבנים חמות ועיסוי רקמות עמוק. כך למשל,העיסוי השוודי הומצא כטיפול רפואי לכל דבר לספורטאים בשוודיה במהלך המאה ה-19,והשיאצו הומצא על ידי נזירים יפניים שלמדו בסין,כחלק מהתורה שאומרת כי לחיצה על נקודות מסוימות בגוף,גורמות לאיזון האנרגיות בגוף ובכך,למניעת כאבים. טיפול דומה לכך הוא השיאצו,רק שבטיפול זה,במקום לחיצות,המטפל דוקר את המטופל בעזרת מחטים דקיקים באותם אזורים כמו בשיאצו,שקוראים להם מרדיאנים,והאפקט לפעמים הוא יותר חזק במקרה של הדיקור.

 

בעבר,טיפולים כדוגמת טיפולי ספא,היו נחלת העשירים בלבד,כמו שלרומאים היו בתי מרחץ מפוארים,ולסולטאנים העות'מניים היה את החמם. כיום טיפולי ספא הם נחלת הכלל,וכל מי שרוצה,יכול פשוט להגיע וקבל את הפינוק הזה. נכון,טיפולי ספא הם בדרך כלל לא זולים במיוחד,וסביר להניח שלא תמצאו טיפול בארץ שעולה פחות ממאה שקלים. אבל אם עושים את זה פעם בכמה זמן,אין ספק שזה שווה כל אגורה.