עיסויים

 עיסויים

עיסויים הומצאו עוד לפני שהאדם ידע מהו חשמל,או ידע איך להטיס מטוסים ולנהוג במכונית. כבר משחר ההיסטוריה חיפשו כיצד ניתן לרפא את הגוף באמצעות מגע,וכיצד ניתן לשחרר את השרירים.

 

העיסויים הראשונים הומצאו עוד בשנת 3000 לפני הספירה,באזור מזרח אסיה. כיום עיסוי זה מוכר לנו בתור העיסוי התאילנדי,אף על פי שאומרים שהוא בכלל הומצא בהודו,שהייתה מדינה משפיעה מאוד באזור בשנים הללו. רבים וטובים נוסעים לתאילנד,והולכים לקבל עיסוי תאילנדי אמיתי,ובואו נודה באמת,בגלל המחירים הטובים בתאילנד,גם פעמיים ביום. העיסוי התאילנדי נחשב לעיסוי כוחני ואינטנסיבי,שבו המטפל לוחץ בחוזקה על המטופל,מבצע בו מתיחות למיניהן,ומחלץ עצמות. להביל משאר העיסויים,העיסוי התאילנדי לא מבוצע על שולחן מעסים,אלא על הרצפה. הסיבה היא שהמעסה משתמש בכל חלקי גופו בזמן העיסוי,ולפעמים אף עולה עם המטופל.

 

עיסוי נפוץ במיוחד,שנחשב לקליל במיוחד,ויחסית זול,הוא עיסוי הרגליים. עיסוי הרגליים הומצא עוד בימי מצרים העתיקה,כדי לשחרר את המתחים לאחר יום של עבודה בשדה. למי מכם שניסה עיסוי רגליים,יכול להבין למה הוא מומלץ במיוחד,בעיקר בגלל שהוא משחרר מאוד,ומפיג מתחים בצורה טובה מאוד. לחלק מהאנשים עיסוי בכפות הרגליים יכול להיות קצת מדגדג,כיוון שאצל אנשים מסוימים,כפות הרגליים רגישות במיוחד. מעסים מקצועיים יודעים איך להתגבר גם על הבעיה הזאת.

 

טיפול מוכר נוסף שהומצא במזרח הרחוק,הוא השיאצו. השיאצו הומצא על ידי נזירים יפניים שחיו בסין,ומטרתו דומה פחות או יותר למטרתו של הדיקור הסיני. פירוש המילה שיאצו,היא "לחץ אצבע". ואכן,בטיפול זה המטפל מפעיל לחצים על אזורים מיוחדים הנקראים מרדיאנים,שכאשר לוחצים עליהם,ישנו איזון של האנרגיות בגוף,וכך מפחיתים כאבים.

 

בימיה של יוון העתיקה,הומצא העיסוי שנקרא עיסוי רקמות עמוק, והוא משמש בדיוק למה שהוא משמש היום-טיפול בספורטאים,רק שבזמנו טיפלו גם בלוחמים ששבו משדה הקרב. עיסוי זה נועד בעיקר לספורטאים,כיוון שמדובר בלחיצות עמוקות באזורים ספציפיים שיותר רגישים לפציעות ודלקות. לעתים הטיפול עשוי להיות קצת כואב,אך הכאב עובר לאחר 48 שעות לכל היותר.

 

במאה ה-19 הומצא אחד העיסויים שרוב מכוני הספא זוגי בצפון כיום נוהגים לעשות,העיסוי השוודי. עיסוי זה הומצא על ידי  פֶּר הנדרקי לינג,כחלק מתוכנית לטיפוח ספורטאים בשוודיה. העיסוי עצמו כולל משיכת ידי המעסה על המטופל,לחיצות עמוקות,רעידות,הקשות בעזרת צידי כף היד על השכמות ולחיצות על עמוד השדרה. 

מחפשים עיסוי בצפון? קימיים העיסויים הנ"ל גם בצפון ובמקומות נוספים ברחבי הארץ.