שיאצו

שיאצו הינו מרפאה לטיפול בכאבים כרוניים שמוצע היום במכוני ספא רבים ברחבי ישראל ולא בכדי. שיאצו, עיסויים שוודיים, עיסויים תאילנדיים, רפלקסולוגיה ושיטות טיפול נוספות הפכו לטרנד פופולארי מאוד. שיאצו הינו רק שיטת טיפול אחת שמוצעת בעידן הניו-אייג' שמכיל בתוכו שיטות טיפול רבות מספור. שיטת הטיפול של שיאצו שמשמעה לחיצות בעזרת היד באה מתחום הרפואה המשלימה. ישנם כאלה אשר מאמינים בכל לבם ביעילותה של הרפואה המשלימה וישנם אשר גורסים שזוהי רמאות של ממש, זריית חול בעיניהם של מטופלים. בפועל, כדי להיות מטפל שיאצו אפשר ללמוד במכללות שונות לרפואה משלימה ובמכונים אשר מתחרים זה בזה. בסיום לימודים של מטפל או מטפלת שיאצו לא מקבלים תואר אלא תעודה. לימודי רפואה משלימה לא מוכרים כרגע מבחינה אדמית בישראל.

שיאצו נכנס בשנים האחרונות לצד טיפולים של רפואה מערבית לטיפולים שמציעות קופות החולים השונות. קופות החולים מציעות למטופליהן הזדמנות להנות גם מרפואה משלימה אשר כוללת בתוכה את השיאצו. שיאצו היא תורה אשר הגיעה במקור מיפן ושייכת לתחום הרפואה הסינית או הרפואה המשלימה. לפי טענת מטפלים וחסיד השיטה שיאצו יכול לטפל בבעיות גניקולוגיות שונות, בבעיות במערכת העיכול, בבעיות בעמוד השדרה בפרט ובבעיות אורטופדיות בכלל, בבעיות עיכול וכן הלאה. חסידי השיטה טוענים כי טיפול בעזרת שיאצו יכול לעודד את המטופל ולגרום לו לחוות שיפור בתחומים הנפשיים והרגשיים.

טיפול שיאצו מתבצע לאחר תשאול רחב של המטופל על דברים רבים ועל תהליכים שונים בגופו. רפואה משלימה ובתוכה שיאצו רואה את גוף האדם כמכלול של דברים שפועלים זה עם זה בהרמוניה ותלויים זה בזה. זאת בניגוד לרפואה המערבית שמסתכלת על בעיות ספציפיות מבלי להסתכל בדרך-כלל על התמונה הכוללת. רק לאחר התשאול המעמיק מתחיל המטפל בטיפול של שיאצו. טיפול השיאצו כולל לחיצה על נקודות אנרגטיות בגוף. טיפול זה נחשב למהנה ולכן אנשים רבים חוזרים שוב ושוב להנות מטיפולי שיאצו.